Amerika Türk Avukat ile Çalışmanın Faydaları

Amerika Türk Avukat ile Neden Çalışmalıyım?

Amerika Türk Avukat ile çalışma ile en önde gelen gerekçeleri Türkçe konuşan kişilerin dosyalarını hazırlayan göçmenlik avukatına kendilerini rahatça ifade etmeleri ve göçmenlik dosyasına yansıyan yaşam öyküsüne Amerika Türk Göçmen avukatının kolaylıkla hakim olabilmesidir.

Amerika’da oturum almak her göçmenin hayalidir. Fırsatlar ülkesi Amerika her türden göçmeni bünyesine çekmiş bir ülkedir. İster bir sporcu, ister bir aşçı, ister bir yatırımcı, isterse bir öğrenci olun, Amerika’da yaşamak size çok şey katacak ve sonsuz fırsatlar açabilecektir.

Amerika’nın çalışan insanların önünü açtığı, ve çalışana hakkını fazlasıyla verdiğini herkes duymuştur. Evet, Amerika böyle bir ülkedir ama şunu unutmamak gerekir ki, Amerika bazen hata kaldırmaz ve yanlış attığınız bir adım başınıza dertler açabilir. Bu anlamda alanında uzman Amerika göçmenlik avukatı ile çalışmak önem arz etmektedir.

Amerika Göçmenlik Avukatının Önemi

Maalesef kültürümüzdeki bazı davranışlar Amerika’daki Türk göçmenleri hatalara sevk etmekte ve yanlış yapmalarına sebep olmaktadır. Örneğin bir konuda profesyonel yardıma başvurmaktan ziyade, “arkadaşım da böyle yaptı”, “bir akrabamın tanıdığı böyle dedi” yaklaşımlarıyla başlayan adımlar hüsrana sebep olabilmektedir.

Örneğin Amerika’da göçmenlik hukuku, USCIS’a ve Amerikan konsolosluğuna yapılacak başvurular; Amerika’ya gelmek isteyen veya Amerika’da yerleşik olan her Türk göçmenin karşısına çıkan bir konular olmaktadır.

Bilinmelidir ki göçmenlik hukuku, Amerika’da vergi hukuku ile beraber en kompleks, en karışık hukuk dallarından birisidir. Profesyonel göçmenlik avukatından yardım alınmadan, kulaktan dolma bilgilerle yapılan işler, göçmenlik dosyalarında geri dönülmesi zor olan zararlara sebebiyet verdiği zamanla anlaşılmaktadır.

Amerika’da sayısız fırsatlarla çok değerli işler yapabilen pek çok Türk göçmen göçmenlik dosyalarında oluşan hatalar nedeni ile Amerikadan deport edilme riski ile baş başa kalabilmekte, göçmenlik statülerini kaybetmekle veya ülkelerine geri dönmekle yüzleşebiliyorlar.

Bunları baştan önlemek ve Amerika’daki en önemli meseleniz olan yasal statünüzü korumak adına mutlaka ama mutlaka Amerika türk göçmenlik avukatları ile çalışmak çok önem arz etmektedir.

Türkçe Konuşan Amerika Göçmenlik Avukatı ile Neden Çalışmalıyım?

Önümüze gelen bazı dosyalarda bazı Türk müvekkillerimizin önceden danışmanlık aldıkları Türk olmayan göçmenlik avukatlarının Türkiye’nin siyasi, hukuki veya ekonomik yapısını bilmemelerinden dolayı USCIS’a sunulan göçmenlik dosyalarında çok ciddi hatalar yaptığını görmekteyiz.

Örneğin Türkiye’deki e-devlet sistemini bilmeyen Türk olmayan Amerikalı bir avukat Türk müvekkillerine hızlı ve ekonomik hizmet verememekte, yanlış tavsiyeler verebilmektedir. Her ülkenin hukuk sistemi kendine özgüdür. Türk vatandaşlarının hukuki problemlerinin çözümünde Türk hukukunu ve Amerika hukukunu bilen Amerikadaki Türk göçmenlik avukatların rol alması önem arz etmektedir.

Gözel hukuk bürosu (Gozel Law Firm PC) avukatları olarak bizler hem Türkiye’de hem de Amerika’daki avukatlarımızla müvekkillerimizin her iki ülkedeki ihtiyaçlarını çok hızlı çözebilmekteyiz. Avukat Arif Gözel Amerika’daki Türklerin hukuki problemlerini çözmede Amerika’li partner’ları ile beraber en iyi hizmeti sunmaktadır.

Karşılaştığımız bazı Türk müvekkillerimiz, bizi göçmenlerin tutulduğu gözaltı merkezlerinden arıyor ve Amerika’li avukatlarından faydalanamadıklarını, anlayamadıklarını o yüzden tutukluluk merkezlerine (detention center) düştüklerinden dert yanıyorlar. Onlara ulaşmak ve dertlerine çözüm olabilmek Amerika Türk göçmenlik avukatı olarak ofisimiz Gozel Law Firm PC göçmenlik ofisinin en temel amaçlarından birisi. Diğer yandan New York Manhattan’da prestijli oteller diken, restorasyonlarını tamamlayan bir diğer Türk müvekkilimiz ise bize Türkiye’den getireceği kalifiye işçileri için ulaşıp, size işimi vermek beni çok rahatlattı diyor. Tutukluluk merkezlerinde kalan deport sürecine girmiş Türk müvekkillerimizden, Manhattan’daki otel sahibi olan Türk yatırımcılarına kadar geniş yelpazede bir müvekkil kitlesine hitap etmek ofisimizin arzuladığı ve hizmet vermekten mutluluk duyduğu bir gerçektir.

Amerika’da bir Türk Avukat: Göçmenlik Avukatı Arif Gozel

Amerika Türk Avukat Arif Gözel hem Türk hem de Amerikan hukuk fakültelerini bitirip, hem Amerika’da hem de Türkiye’de lisanslı bir avukat olarak müvekkillerine hizmet etmektedir. İzmir, Türkiye’deki şube ofisi Türkiye’de takip edilmesi gereken noter işlerinden başlayan, emlak alım satım, ticari satın almalar, iş hukuku, ticaret hukuku, göçmenlik hukuku ve aile hukuku gibi alanlarda hem Amerika’daki Türk müvekkillere, hem de Türkiye’de varlıkları ve ticaretleri bulunan Amerika’li müvekkilllere hizmet vermektedir.

Aile temelli green card başvuruları, E2 yatırımcı vizeleri, statü değişikliği başvuruları (F-1, J-1, H1-B, E-2, gibi), şirket sponsorluğu green card dosyaları, yetenek vizeleri, iltica ve diğer koruma statüleri ofisimizin ana çalışma alanlarındandır.

Amerika Türk Göçmenlik Avukatına ulaşmak için iletişim kanallarımız aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Gozel Law Firm – Amerika Türk Göçmenlik Avukatı

Telefon: +1 862 799 2200

E-mail üzerinden ulaşmak isteyen müvekkillerimiz info@gozellaw.com adresinden bizlere ulaşabilecektir.

Bu adresten ise doğrudan Amerika Türk avukatından online danışmanlık alabilirsiniz.

https://calendly.com/gozel-law

Gozel Law Firm PC

Leave a Reply

Subscribe to Our Newsletter

Bültenimize Abone Olun
* = required field